Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
AÖF Bahar dönemi sınav tarihleri değişti? AÜ Açıköğretim, İktisat ve İşletme sınavları ne zaman?
Gündem
2017-03-07 01:35

AÖF Bahar dönemi sınav tarihleri değişti? AÜ Açıköğretim, İktisat ve İşletme sınavları ne zaman?

AÖF Bahar dönemi sınav tarihleri değişti! Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından yapılan açıklamada 15-16 Nisan'da yapılacak olan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin bahar dönemi sınavlarının ertelendiği duyuruldu. Peki, AÖF bahar dönemi sınavları ne zamana ertelendi? Son gelişmeler ve AÖF sınav takvimine dair tüm ayrıntılar haberimizde.

AÖF BAHAR DÖNEMİ SINAVLARI NE ZAMANA ERTELENDİ? 

AÖF bahar dönemi sınav tarihlerinde değişiklik yapıldı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 15-16 Nisan'da yapılacak Bahar Dönemi ara sınavları referandum nedeniyle 29-30 Nisan'a ertelendi. 27-28 Mayıs'ta yapılması planlanan bahar dönemi dönem sonu sınavları da 3-4 Haziran'a alındı.

AÖF GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

Yapılan açıklama ile Anadolu Üniversite bahar dönemşi sınav tarihlerinin değiştirildiği duyuruldu. Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerinin 2016-2017 öğretim yılı bahar dönemi sınavlarının tarihi, 16 Nisan'da yapılacak referandum dolayısıyla değiştirildi. AÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamaya göre, AÜ Senatosunun kararı gereğince, Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerinin 2016-2017 öğretim yılı akademik takvimine göre 15-16 Nisan'da planlanan 2016-2017 öğretim yılı bahar dönemi ara sınavları, referandum takvimi nedeniyle 29-30 Nisan'da gerçekleştirilecek. 27-28 Mayıs'ta yapılması planlanan bahar dönemi dönem sonu sınavları da 3-4 Haziran'a alındı.

17-03/04/38595.jpg

AÖF BAHAR DÖNEMİ KAYIT YENİLEME TARİHLERİ NE ZAMAN?

Kayıt yenileme işlemleri 13 Şubat 2017 Pazartesi - 24 Şubat 2017 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Açıköğretim Fakültelerinde kayıtlı öğrenciler Bahar Döneminde mazeretli ders ekleme işlemini 23 - 24 Şubat 2017 tarihlerinde yapacaktır.

AÖF KAYIT YENİLEME İÇİN TIKLAYIN

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi baha dönemi sınav tarihi değişiklikleri ilgili yapılan duyuruda aşağıdaki hususlara da değinildi;

Bu duyuru Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemlerini kapsamaktadır.

Kayıt yenileme, Ders Ekle-Sil işlemi ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşecektir.

Kayıt Yenileme İşlemleri: 13 Şubat 2017 Pazartesi günü başlayıp, 24 Şubat 2017 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

Mazeretli Kayıt Yenileme İşlemleri: 24 Şubat 2017 Cuma günü mazeretli olanlar kayıtlarını yenileteceklerdir.

 

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ DE AÇIKLAMA YAPTI

AÖF tarafından yapılan baha dönemi sınav erteleme açıklaması sonrası Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA AÖF) tarafından da konu ile ilgili açıklama yapıldı. Öğrencilerin iki üniversitenin ara sınav tarihinin çakışmasına yönelik sorularına yanıt veren Atatürk Üniversitesi, konuyla ilgili açıklama gerçekleştirdi. İşte, üniversitenin vermiş olduğu yanıt;

"Sınav takviminde son anda değişiklik yapan üniversite Atatürk Üniversitesi değil, Anadolu Üniversitesi'dir. Bunu fark ettiğimiz andan itibaren yaptığımız girişimler Anadolu Üniversitesinin sınav takvimi değişikliğine ve çakışma durumunu düzeltmeye yeterli olmamıştır.

Biz sınav takvimimizi, ÖSYM’nin sınav takvimi değişikliklerini dikkate alarak, Anadolu Üniversitesi ile Aralık 2016’da görüşüp güncellemiştik. Yani Anadolu Üniversitesi bizim sınav takvimimizden haberdardı. Buna rağmen sınav takvimi değişikliğini yaptı ve sınav tarihleri çakışması yaşandı.

Nisan ve Haziran aylarındaki ÖSYM’nin sınav takvimi ile hafta sonlarına gelen bayram ve referandum gibi resmi tatiller dikkate alındığında hafta sonunda 2 günü boş olan bir tarih bulunamadığından sınav takviminde değişiklik yapmamız ne yazık ki mümkün görünmemektedir. Bu yüzden, başvurunuzun Atatürk Üniversitesine değil, Anadolu Üniversitesine yapılması daha uygun olacaktır." denildi... Atatürk Üniversitesi'nden bir açıklama yapılması bekleniyor..

DERS EKLEME SİLME İŞLEMLERİ

Bahar Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları ders kodu sırasında 30 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden yapılacaktır. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Ödeme yapıldıktan sonra ders silme işlemi yapılması mümkün olmamaktadır. Ders ekle-sil işlemi yapmadan kayıt yenileme bedelini ödeyen öğrenciler, Fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmiş sayılırlar. Öğrencilerin ileride sorun yaşamamaları için ödeme yapmadan önce http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden sorumlu oldukları dersleri mutlaka incelemeleri gerekmektedir.

17-03/04/1448280162300.jpg

Kayıt yenileme tarihleri içinde kayıt yenileme bedelini ödeyen ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler 23-24 Şubat 2017 tarihlerinde http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri linkinden ders ekle işlemi yapabilirler. Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu, atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapmaları gerekmektedir.
 

AÖF KAYIT YENİLEME - HARÇ ÖDEME 

Ödeme bilgileri ders ekle-sil ekranında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders ekle-sil işlemini yapan öğrenciler 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil bankacılık veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler. Mazeretli kayıtların son günü olan 24 Şubat 2017 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil bankacılığından saat 23:30’a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme bedelini ödemeyip sadece geçmiş dönem borç/borçlarını ödeyen öğrencilerin 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Döneminde kaydı yenilenmez.

17-03/04/acik_ogretim_aof_sinav_sorulari_ve_cevaplari_ile_sonuclar_ne_zaman_yayinlanacak26112016274.jpg

24 Şubat 2017 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybederler.

Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenciler http://aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içinde mutlaka kontrol etmelidirler.

Şifreniz yoksa ya da unuttuysanız yeni şifrenizi; www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “Şifre İşlemleri” bölümündeki “Şifre Hatırlatma” bağlantısından, 0850 200 46 10-19 (10 Hat) ve 444 10 26 numaralı Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezini sistemlerimizdeki kayıtlı cep telefonu numaranızla arayarak veya size en yakın AÖF bürolarına şahsen giderek alabilirsiniz. Kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını bağlı olduğu AÖF bürosundan kayıt yenileme tarihleri içinde veya sonrasında alabilirler.

Kayıt Yenileme ve Öğrenci Kılavuzlarına www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Kılavuzlar bağlantısından ulaşılabilir. 

Kayıt yenileme ile ilgili resmi duyuru bu ilanla yapılmaktadır.

AÖF KAYIT YENİLERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

AÖF Bahar Dönemi harç bedelinizi internet üzerinden, ATM’lerden ve şubelerden yatırabilirsiniz. Şubeler üzerinden para yatırmak isteyen kişilerin mesai saatleri içerisinde paralarını yatırmaları gerekmektedir. ATM ve internet üzerinden harç yatırmak isteyen kişiler ise, diledikleri zaman 7/24 işlemlerini yapabilirler.

Ders kaydını yapabilmek için Anadolu Üniversitesi resmi internet sitesi üzerinden online giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yapabilmeniz için ise bazı bilgilerinizi siteme doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra T.C. kimlik numaranızı ya da e-posta adresinizi ilgili yere girmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında belirlemiş olduğunuz şifrenizi giriniz.

.


Bu haber 274 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   6 + 9 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Bugün Seçim Olsa Evet / Hayır Oy Verirdiniz?

www.bursaliseo.com | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim